POSTS
PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
 • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
 • Text Hover

ADWOKAT - SENIOR ASSOCIATE
Kajetan Kubicz
Doradztwo podatkowe LTCA

Tel: 510 236 828
e-mail: kajetan.kubicz@ltca.pl

Wykształcenie:

 

Uniwersytet Warszawski – prawo.

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie – Adwokat.

 

Doświadczenie:

 

Adwokat, ekspert z zakresu podatków specjalizujący się w doradztwie na rzecz Klientów działających w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej oraz handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce oraz w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego i restrukturyzacyjnego. Posiada obszerną praktykę z zakresu roszczeń kontraktowych, prawa handlowego oraz umów nienazwanych funkcjonujących w obrocie gospodarczym.


Obecnie odpowiedzialny jest za bieżące doradztwo prawno-podatkowe, zarówno dla Klientów krajowych, jak i zagranicznych. Uczestniczy w licznych projektach doradczych z zakresu podatku CIT i VAT, ze szczególnym uwaględnieniem podatku u źródła oraz zasad podlegania mechanizmowi odwrotnego obciążenia. Odpowiedzialny jest za obsługę Klientów korporacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem analizy ryzyk podatkowych przeprowadzania zmian strukturalnych i organizacyjnych.


Dotychczas odpowiadał za złożenie ponad kilkuset wniosków o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego oraz o dokonanie klasyfikacji statystycznej świadczonych usług. Jednocześnie sporządzał lub zapewniał wsparcie merytoryczne przy sporządzaniu kilkudziesięciu informacji i opinii podatkowych.

Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie opodatkowania VAT.


Włada biegle językiem angielskim.

Obszary praktyki:

 • Podatki dochodowe

 • Podatek VAT

 • Restrukturyzacje działalności

 • Audyty podatkowe

 • Podatek u źródła

 • Postępowania podatkowe

Ostatnie projekty

 

 1. Analiza zasadności stosowania odwrotnego obciążenia względem usług budowlanych dla danych kontraktów budowlanych, w tym identyfikacja usług kompleksowych oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.

 2. Wsparcie merytoryczne przy nabyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz transakcji zbycia udziałów.

 3. Bieżące doradztwo w zakresie obowiązku poboru podatku u źródła oraz uprawnienia do stosowania postanowień właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Kajetan Kubicz w mediach/prasie

Zapoznaj się z najnowszymi publikacjami i szkoleniami Kajetana Kubicza na platformie AkademiaLTCA.pl