Back to top
Image Alt

Krzysztof Senderowicz

Krzysztof Senderowicz

Doradca Podatkowy

Krzysztof jest adwokatem, pełniąc rolę prawnika of – counsel, na stałe wspiera Klientów Kancelarii w kwestiach prawnych.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Jest związany z Kancelarią LTCA od 2015 r.  Doświadczenie zawodowe zdobywał również w kancelariach prawnych i podatkowych przy obsłudze polskich i międzynarodowych przedsiębiorców oraz świadcząc usługi prawne na rzecz osób fizycznych.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, gospodarczym (w szczególności w skomplikowanych sporach sądowych i dochodzeniu należności), upadłościowym i restrukturyzacyjnym, prawie nieruchomości.

W swojej praktyce brał udział w projektach związanych restrukturyzacjami i upadłościami, a także łączeniami i podziałami spółek. Zajmuje się stałym świadczeniem pomocy prawnej w szczególności zakresie kompleksowej obsługi korporacyjnej z zakresu prawa spółek, tworzy i opiniuje umowy handlowe, również o charakterze międzynarodowym.

W swojej karierze z sukcesem reprezentował klientów przed sądami i organami administracji publicznej.

Oprócz praktyki zawodowej Krzysztof Senderowicz prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, gospodarczego i skutecznych metod windykacji. Jest autorem publikacji z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego.

Włada biegle językiem angielskim.

Obszary praktyki

  • Bieżące i stałe wsparcie przy rozwiązywaniu problemów podatkowych.
  • Porady w trybie hotline (telefon, mail, wideokonferencje)
  • Sporządzanie informacji i opinii podatkowych.
  • Wnioski o interpretacje prawa podatkowego.
  • Analiza umów i innych dokumentów pod kątem podatkowym.