POSTS
PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
 • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
 • Text Hover

ADWOKAT OF COUNSEL
Krzysztof Senderowicz
Kancelaria prawna LTCA

Tel: 668 381 265
e-mail: krzysztof.sendeorwicz@ltca.pl

Wykształcenie:

 

Uniwersytet Warszawski – prawo.

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie – Adwokat.

Doświadczenie:

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując w kancelariach prawnych i podatkowych przy obsłudze polskich i międzynarodowych przedsiębiorców oraz świadcząc usługi prawne na rzecz osób fizycznych.

 

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, gospodarczym (w szczególności w skomplikowanych sporach sądowych i dochodzeniu należności), upadłościowym i restrukturyzacyjnym, prawie nieruchomości. W swojej praktyce brał udział w projektach związanych z optymalizacją finansową spółek w kontekście restrukturyzacji i upadłości, a także łączenia i podziału. Zajmuje się stałym świadczeniem pomocy prawnej na rzecz średnich i dużych przedsiębiorców, w szczególności zakresie kompleksowej obsługi korporacyjnej z zakresu prawa spółek, tworzy i opiniuje umowy handlowe, również o charakterze międzynarodowym.

 

W swojej karierze doradzał w bieżących procesach inwestycyjnych firm z sektora budowlanego, wodociągowo-kanalizacyjnego, transportowego, spożywczego i tekstylnego, świadczył usługi na rzecz podmiotów międzynarodowych, wspierał przedsiębiorców w negocjacjach, z sukcesem reprezentował klientów przed sądami i organami administracji publicznej.

 

Uczestniczył ponadto w przeglądach prawnych i podatkowych w zakresie identyfikacji zagrożeń oraz wskazania pól optymalizacji, przeprowadzał na rzecz przedsiębiorstw audyty prawne związane z różnymi dziedzinami prawa.

 

Oprócz praktyki zawodowej Krzysztof Senderowicz prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, gospodarczego i skutecznych metod windykacji. Jest autorem publikacji z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego.

 

Włada biegle językiem angielskim.

Obszary praktyki:

 • Prawo gospodarcze

 • Prawo kontraktów

 • Prawo korporacyjne

 • Spory sadowe

 • Windykacja należności

 • Prawo własności intelektualnej

 • Restrukturyzacje i upadłości

Ostatnie projekty

 

 1. Restrukturyzacja grupy kapitałowej obejmująca postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe oraz zmianę struktury właścicielskiej spółek prawa handlowego,

 2. Spór sądowy związane z przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym i problemem ponoszenia kosztów przyłączy wod-kan

 3. Obsługa prawna inwestora w ramach inwestycji budowlanej, analiza dokumentów, umowy i wsparcie w procesie negocjacji.

Krzysztof Senderowicz w mediach/prasie

Zapoznaj się z najnowszymi publikacjami i szkoleniami Krzesztofa Sendorowicza na platformie AkademiaLTCA.pl